Najlepšie aquaparky v Poľsku 2024! Top úroveň aj servis

Vodné dobrodružstvo začína už za hranicami! Skvelé aquaparky, neuveriteľné atrakcie a nekonečné radosti sa môžu stať súčasťou vášho nového cestovného plánu. Je čas preskúmať nekonečné možnosti, ktoré ponúka naše susedné Poľsko. Od moderných mestských vodných rajov až po útulné termálne kúpele, Poľsko je domovom niektorých z najlepších aquaparkov v Európe.

Pripravili sme pre vás prehľad najlepších aquaparkov v Poľsku, ktoré sú často len krôčik od našich hraníc. Či už sa vydáte na sever ku Baltickému moru alebo sa rozhodnete zostať bližšie, istotou je, že vás čaká neuveriteľné dobrodružstvo. Tak teda, ktoré sú to najlepšie aquaparky v Poľsku, ktoré by ste rozhodne nemali premeškať? Poďme sa na to pozrieť.

Dovolenku nemusíte tráviť len pri mori a na plážach v zahraničí. Aquaparky vám ponúkajú množstvo aktivít, ktoré si v letoviskách pri mori užiť nemusíte. Ak už máte všetky aquaparky na Slovensku pochodené skúste aquaparky v Poľsku. Zopár naozaj vynikajúcich ich nájdete neďaleko hraníc.

Aquapark Zakopane

aquapark zakopané

Ak hľadáte aquapark Poľsko Zakopane vám príde na um asi okamžite. Neďaleko Oravy na druhej strane Tatier sa nachádza aquapark s množstvom vonkajších a aj vnútorných bazénov. Geotermálna voda v bazénoch má mierne nad 30°C. Pobyt vám spríjemnia rôzne vodné atrakcie ako 5 tobogánov, 6 x jacuzzi, bazén s gejzírmi alebo masážnou stenou. Novinkou je hojdací záliv, kde si môžete užiť až 70 cm vysoké vlny. Priamo v aquaparku nájdete aj saunový svet, zábavné centrum a reštauráciu.

Ak máte radi dobrodružstvo môžete svoje plavecké schopnosti otestovať v divokej rieke alebo sa kochať výhľadom na Tatry z vyhliadkovej terasy s ležadlami. Okrem atrakcií vhodných pre dospelých aj deti tu nájdete aj detský bazén s hračkami v tvare zvierat pre tých najmenších (bazén je hlboký 0,3 m).

 • Vstup do aquaparku je cca 20 euro. 
 • Rodiny s deťmi môžu využiť zľavy, ktoré aquapark ponúka (napr. rodičia s jedným dieťaťom zaplatia vstupné cca 55 euro).
 • Ubytovanie v areály aquaparku nie je, ale v jeho tesnej blízkosti nájdete hotel Aquario Family & Friends

Aquapark Chocholowskie Termy

Ďalší aquapark v Poľsku Chocholow, alias Chocholowskie Termy sa nachádza tiež len pár kilometrov od našich hraníc. Je v podstate blízko vyššie spomínaného aquaparku Zakopane. Ide o asi najväčší aquapark v Poľsku tak blízko pri slovenských hraniciach. Vodná plocha tohto aquaparku zaberá 3000 m2.

Chocholowskie Termy sú kombináciou aquaparku a termálnych kúpeľov. Nachádza sa tu približne 30 bazénov pre dospelých aj deti (termálne vonkajšie aj vnútorné), množstvo víriviek, saunová zóna, športové centrum a relaxačná zóna. Teplota termálnej vody v bazénoch sa pohybuje od 32 do 36°C. V relaxačnej zóne si môžete dopriať relaxačné kúpele, masáže alebo aj niektoré kozmetické procedúry. 

 • Vstupné do aquaparku Chocholowskie Termy je cca 29 euro.
 • Deti a seniori majú zľavu zo vstupného
 • Ubytovanie priamo v areály aquaparku nie je. V jeho blízkosti sa ale nachádza niekoľko hotelov.

Aquapark Olza

Ďalší aquapark v Poľsku blízko Slovenska je aquapark Olza. Aj keď ide o stredne veľký vodný park nájdete v ňom rekreačné bazény s množstvom atrakcií. Na deti tu čaká 70 m dlhá kľukatá šmykľavka, divoká rieka alebo detský bazén. Nechýbajú ani vírivky, gejzíry v strede bazéna alebo vodopád. Ak si chcete dopriať relax nájdete tu aj lehátka vo vode, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať. Teplota vody v bazénoch je udržiavaná na 31 až 33°C.

Areál aquaparku je rozdelený na dve časti. Jednou z nich je vodný park. V druhej časti sa nachádzajú liečebné kúpele. V tejto časti môžete zavítať do soľných jaskýň s aromaterapiou, soľnej alebo mokrej sauny, na masáže či kozmetické ošetrenia unavenej pleti.

V blízkosti aquaparku Olza je aj lyžiarsky svah a mini Zoo, ktorú môžete s deťmi navštíviť. 

 • Vstupné do vodného parku sa pohybuje do 20 euro. Pokiaľ chcete vstup do oboch častí aquaparku môže vás celodenný lístok stáť 25 euro
 • Ubytovanie je možné v tesnej blízkosti aquaparku

Suntago Water Park

Suntago Water Park je najväčší aquapark v Poľsku a aj v Európe. Bazény s celkovou plochou 3500 m2, tobogány v celkovej dĺžke 3,2 km a stovky paliem vytvárajú na tomto mieste doslova iný svet. Vodný park je rozdelený na tri časti:

 • Saunaria – sauny (rôzne typy), parné kúpele, masáže, jacuzzi,…
 • Jamango – 35 tematických tobogánov, 18 jedinečných bazénov, divoká rieka, palmy a tisíce lehátok
 • Relax – relax a oddych v záhrade (20 000 m2) medzi palmami z Floridy, Malajzie a Kostariky. Termálny bazén s barom a aj vonkajší bazén.

Každá z častí tohto aquaparku má čo ponúknuť deťom aj dospelým. Každá atrakcia, sauna či bazén sú iné a vy budete mať čo robiť ak chcete aspoň väčšiu časť vodného parku vidieť.

 • Vstupné do aquaparku Suntago Water Park  je nad 40 euro. Vstupné je na celý deň a môžete s ním navštíviť ktorúkoľvek časť. Zakúpiť si ale môžete len vstupenky do jednej (Jamango) alebo dvoch (Jamango a Relax) častí.
 • Ak hľadáte aquapark v Poľsku s ubytovaním tu ho nájdete. Ubytovať sa môžete priamo v areály vodného parku.

Vodný park Krakow

Krakov je známy vianočnými trhmi ale nájdete tu aj jeden s najlepších aquaparkov v Poľsku. Tento aquapark sa môže pýšiť najväčším množstvom atrakcií, ktoré ocenia hlavne deti. Pirátsky ostrov s preliezačkami, divoká rieka, rýchle tobogány, šmykľavky, farebné brodiská alebo lezecká steny sú ideálnym miestom na vyšantenie sa pre deti ale aj dospelých.

Okrem atrakcií tú nájdete aj sauny, vírivky a bazény na vodné športy (basketbal, vodné pólo,…). Teplota vody v bazénoch je od 29 do 32°C.

 • Cena vstupného na celý deň je okolo 25 euro. Zakúpiť si ale môžete aj lístok len do niektorej časti vodného sveta (sauny alebo na vonkajšiu pláž).
 • Ubytovanie priamo v areály nie je. Hotel ale nájdete pár metrov od areálu.

Termy Bukovina

Termy Bukovina je ďalší aquapark v Poľsku blízko Slovenska. Len 10 km od slovenských hraníc uprostred prírody nájdete miesto vhodné na relax a odpočinok. Termálna voda, ktorá sa získava až z 2,5 km hlbokého vrtu dosahuje v niektorých bazénoch teplotu až 38°C. 

Termálna voda má na organizmus priaznivý vplyv a hlavne na pokožku. Zlepší hojenie rán, zmierni zápaly a podráždenia pokožky. Aj keď sa môže zdať, že ide o kúpele nájdete tu aj množstvo vodných atrakcií ako tobogány alebo šmykľavky, gejzíry alebo perličkové kúpele. Vo wellness zóne je až 8 typov sáun.

 • Vstupné na celý deň vás bude stáť okolo 28 euro. Seniori a deti majú zľavy. Výhodný je aj rodinný lístok, ktorý vás vyjde asi na 67 euro (2 + 1).
 • Ubytovať sa môžete priamo v areáli aquaparku. 

Energylandia

Najväčší zábavný park v Poľsku, Energylandia s rozlohou cca 70 ha je ideálnym miestom pre deti. Nachádza sa v ňom aquapark a zábavné centrum, takže o atrakcie tu núdza rozhodne nie je, práve naopak. Celkovo sa tu nachádza až 123 atrakcií a niektoré z nich nikde inde nenájdete.

Len v tomto aquaparku môžete navštíviť krajinu Bajkolandia, kde sa deti stretnú s postavičkami z rozprávok, rodinná zóna zas ponúka zábavu pre dospelých aj deti. Extrémna zóna vo vašich žilách rozprúdi adrenalín postará sa o to množstvo adrenalínových atrakcií ale hlavne najväčšie a najrýchlejšie vodné horské dráhy v Európe. Zavítať môžete aj na tropický ostrov, do dračieho   hradu alebo do bájnej krajiny Aqualantis. 

 • Cena vstupenky na celý deň sa pohybuje okolo 45 euro. Jeden deň vám ale na tento aquapark stačiť nebude a ak sa tu rozhodnete stráviť viac dní je vhodné zakúpiť si lístok na dva dni (80 euro). Deti a seniori majú zľavu. 
 • Energylandia je aquapark v Poľsku s ubytovaním priamo v areály. 

Aquapark Goracy Potok

Termy Goracy Potok sa nachádzajú 25 km od hraníc Slovenska. V 22 bazénoch sa nachádza sírová termálna voda s teplotou od 34 do 40°C. Takže tento vodný park môžete využiť aj v zimných mesiacoch. Voda bude stále príjemne teplá. Na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Pre najmenších tu je detská zóna, vodná škôlka, tobogány a detské ihriská. 

Ak hľadáte ale miesto na odpočinok môžete zrelaxovať v suchých alebo parných saunách, bahenných kúpeľoch alebo si dopriať masáž. Súčasťou areálu je aj reštaurácia a možnosť ubytovania. Aj keď v ponuke sú len tri dvojlôžkové apartmány v ich cene  je zahrnuté aj celodenné využívanie areálu kúpaliska a SPA zóny.

 • Celodenné vstupné do všetkých zón termálneho kúpaliska stojí cca 38 euro. Pre rodinu s jedným dieťaťom vyjde vstupné na cca 67 euro. Zakúpiť si môžete aj lístky do konkrétnej časti aquaparku alebo na 1,5 či 2,5 hodiny. 
 • Ubytovanie je priamo v areály, ale lepšie je informovať sa dopredu. Nakoľko majú len 3 apartmány nemusia byť voľné. Ak sa ubytujete priamo v areály kúpeľov môžete ich využívať zadarmo (vstupné je v cene ubytovania).

Termy Maltańskie

Malta, exotický ostrov uprostred Stredozemného mora, má svoje zastúpenie aj v poľskom meste Poznaň. V tejto mestskej časti, ktorá nesie rovnaké meno ako slávna ostrovná krajina, nájdete kúpeľný komplex pri malebnom jazere. Tieto termálne kúpele, obľúbené svojou pokojnou a „liečivou“ atmosférou, sú dokonalým miestom pre relaxáciu.

Priľahlý aquapark, hoci nie je obrom medzi vodnými parkami, ponúka návštevníkom rozsiahle vonkajšie priestory s množstvom tobogánov. Či už prichádzate s deťmi alebo ste len hravý dospelý, vnútorné vybavenie parku vám spríjemní čas strávený tu.

Čerešničkou na torte je saunová časť, kde môžete objaviť 14 tematických zón s 12 rôznymi saunami, snehovou jaskyňou a ďalšími skvelými miestami pre oddych. Okrem toho sa tu môžete tešiť aj na tradičné kúpeľné procedúry najvyššej kvality.

 • Celodenné vstupné od 17 euro na osobu. 
 • Ubytovanie nie je možné priamo v areály aquaparku – pozrite si dostupné možnosti v okolí.

Fala Aquapark

V srdci Poľska, v meste Lodž, nájdete skvost medzi vodnými parkami – Fala Aquapark. Už pri prvom pohľade vás upútajú nespočetné tobogány, ktoré sa vinú okolo hlavných stavieb, sľubujúc vzrušujúce dobrodružstvá. Interiér parku vás poteší rôznymi bazénmi vrátane tých plaveckých, kým vonkajšia časť pridáva ďalšie bazény s rôznymi atrakciami. Bez ohľadu na ročné obdobie, Fala Aquapark vám vždy ponúkne rovnováhu medzi vnútorným a vonkajším prostredím.

Zároveň vás tu čaká prekrásny saunový raj spolu s komplexným wellness centrom, kde nechýbajú ani solné a snehové jaskyne. Ponorte sa do luxusných lázeňských a wellness procedúr a nechajte sa rozmaznávať. Hoci Fala Aquapark nie je medzi najväčšími, jeho moderné vybavenie a stredná veľkosť vytvárajú dokonalú atmosféru pre relax.

Ak ste náhodou v blízkosti mesta Lodž, neváhajte a doprajte si návštevu tohto parku.

 • Celodenné vstupné od 27 euro na osobu. 
 • Ubytovanie nie je možné priamo v areály aquaparku – pozrite si dostupné možnosti v okolí.

Takmer všetky aquaparky v Poľsku ponúkajú kúpu vstupenky do areálu na niekoľko hodín (1, 3, 5) alebo na celý deň. Ak má aquapark viac zón môžete si zakúpiť lístok do konkrétnej zóny alebo do celého areálu. 

Taktiež ponúkajú zľavy pre deti, rodiny s deťmi, seniorov a niektoré aj pre tehotné ženy či invalidných dôchodcov. 

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka a hlavne hrdá Slovenka, ktorá miluje cestovanie, spoznávanie nového a objavovanie nepoznaného.

Articles: 34

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *