Najlepšie aquaparky v Maďarsku 2024! Top relax aj služby

Ak ste už spoznali všetky aquaparky u nás možno ste zatúžili spoznať aquaparky aj v zahraničí. Nemusíte cestovať k moru aby ste si vody užili do sýtosti. V susednom Maďarsku ich nájdete množstvo. Všetky sú ľahko dostupné z južného Slovenska a ak máte chuť môžete tam v lete stráviť celé dni. Pokiaľ bývate ďalej a neoplatí sa vám každý deň cestovať stačí si nájsť vhodné ubytovanie priamo v areály aquaparku alebo v jeho blízkosti a môžete tam stráviť trebárs aj dovolenku.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť aquaparky v Maďarsku môžete si vybrať. Nájdete ich pár kilometrov od hraníc ale aj ďalej. Maďarsko je krajiny bohatá na termálne vody. Väčšina aquaparkov a aj kúpalísk má preto bazény aj s termálnou vodou. Niektoré majú aj liečivé účinky. Pozrite si tie najlepšie aquaparky v Maďarsku.

Odporúčame si pozrieť aj naše články – najlepšie aquaparky v Poľsku, Rakúsku a na Slovensku.

Termálne kúpele Komárom – Brigetio

Termálne kúpele Komárom – Brigetio

Ak hľadáte aquapark v Maďarsku blízko hraníc určite navštívte Brigetio. V susednom meste Komárna v Komárome nájdete termálne kúpele Brigetio. Cesta z Bratislavy do kúpeľov trvá ani nie 80 minút. Celkovo tu nájdete 8 bazénov a každý si príde na svoje. Vonkajší aj vnútorný liečivý bazén obsahuje termálnu vodu, ktorej teplota sa pohybuje od 30 do 38°C. Nájdete tu aj jacuzzi, plavecké bazény (vonkajší a vnútorný), bazén pre deti, ktoré sa chcú naučiť plávať či rekreačný vonkajší bazén aj so šmýkačkou a tobogánom. 

Deti určite poteší aj pirátska loď, zážitkový bazén či detské ihrisko s množstvo preliezok. Ak hľadáte aquapark Maďarsko s ubytovaním Brigetio bude presne pre vás. V blízkosti aquaparku nájdete hotely a aj kempy, kde môže prísť aj so svojim karavanom. Okrem perfektných bazénov si môžete dopriať aj masáže, navštíviť saunový svet alebo podstúpiť niektorú liečebnú procedúru.

 • Celodenný lístok stojí cca 10 euro. Dôchodcovia a študenti majú zľavu a celodenné vstupné vás vyjde na asi 7,50 euro.
 • Za 2 hodinový lístok, alebo za lístok po 17:00 zaplatíte asi 6,60 eura.

Széchényi – Budapest

Kúpele Széchenyi patria medzi najrozsiahlejšie kúpeľné komplexy v Európe. S viac ako 21 bazénmi, ktoré sú kombináciou otvorených a krytých, a s 10 saunami, ponúkajú unikátny zážitok z kúpania. Kúpele sú vybavené dvomi vlastnými geotermálnymi studňami, ktoré zásobujú komplex minerálnou vodou. Prvý zdroj, vrtaný v 19. storočí, poskytuje vodu s teplotou 74,5 °C z hĺbky 970 metrov. Druhá studňa, Szent István, bola vrtaná v 20. storočí a z hĺbky 1246 metrov čerpá jednu z najteplejších vôd v Európe s teplotou 77 °C. Táto voda je bohatá na vápenato-horečnaté hydrogénuhličitany a obsahuje aj chlorid, síran, alkálie a významné množstvo fluoridu s celkovým obsahom rozpustených minerálov 1774,5 mg na liter.

Okrem liečebných procedúr, ako sú hydroterapie a minerálne kúpele, Széchenyi ponúka aj širokú paletu wellness služieb, vrátane sauny, aerobiku a vodnej gymnastiky. Replika budovy kúpeľov je tiež súčasťou výstavy Mini Europe v Bruseli, čím zdôrazňuje kultúrne dedičstvo Maďarska.

Jedinečné nočné kúpanie, ktoré sa koná každú sobotu, sa stalo jedným z najlepších podujatí v Budapešti, priťahujúce mladých ľudí k pravidelným večierkom zvaným SPArty. Táto obľúbená séria, trvajúca už viac ako sedemnásť rokov, každoročne privíta okolo 50 000 návštevníkov. Hostia tu môžu medzi historickými stenami vychutnávať teplú termálnu vodu, vizuálne efekty a elektronickú tanečnú hudbu od 22:30 do 3:00, pričom vstup je povolený len pre osoby staršie ako 18 rokov.

 • Lístok: Na bežné dni (pondelok až štvrtok) je cena približne 22,70 € a na piatky zhruba 26,22 €. Vstupenky sú dostupné iba priamo na mieste a nie sú k dispozícii počas sviatkov.
 • Denné lístky s použitím skrinky: Na bežné dni stojí vstupenka približne 28,38 €, počas víkendov a piatkov je to 32,43 € a počas špecifických sviatkov, ako sú 15.-17. marec, 29. marec – 1. apríl, 17.-20. máj, 17.-20. august a 21. december 2024 – 5. január 2025, cena dosahuje 35,14 €. Fast Track lístky, ktoré sú dostupné len online, stoja počas bežných dní 33,78 €, zatiaľ čo počas piatkov a sviatkov ich cena stúpa na 37,84 €.

Aquapark Hungarospa v Hajdúszoboszló

Ak sa rozhodnete vyhľadať najväčší aquapark v Maďarsku určite sa vám zobrazí Hungarospa v Hajdúszoboszlo.  Ide o najväčší vodný park nie len v Maďarsku ale v celej strednej a východnej Európe. Vybudovaný bol v roku 2000 a doteraz si toto prvenstvo drží. Nájdete tu bazény s liečivou termálnou vodou ale aj bazény s množstvom rozličných atrakcií pre deti a aj dospelých.

Aquapark Hungarosa má viacero prvenstiev. Najväčší bazén v strednej Európe má podobu karibskej lagúny. Azúrová voda siaha od členkov až vyše hlavy. Aby bola atmosféra dokonalá nájdete tu aj maják, palmy a samozrejme pirátsku loď. Zaujímavou atrakciou je bazén s vlnobitím či tobogánové kráľovstvo, čo je časť areálu, do ktorej si musíte kúpiť lístok zvlášť. V tomto kúpeľnom komplexe samozrejme nechýbajú služba ako masáže, sauny a soláriá a samozrejme tu nájdete aj reštaurácie a občerstvenie.

 • Lístok do aquaparku vás môže stáť od 12 do 15 euro, v závislosti od času (víkend, pracovný deň). Deti a študenti majú zľavu.
 • Súčasťou areálu aquaparku je aj ubytovanie. Môžete si vybrať ubytovanie v mobilnom dome, v kempe (ak máte karavan) prípadne vám priamo v kúpeľoch poradia kde sa ubytovať.

Aquapark a kúpele Aquarius v Nyiregyháza

Ak si na internete vyhľadáte výraz aquapark Maďarsko Nyiregyháza zistíte, že ide o celoročne prevádzkovaný vodný park v ktorom si užijú deti aj dospelí ľudia množstvo zábavy. Nájdete tu bazény s liečivou vodou ale aj zážitkový svet s toboganmi alebo bazény s vlnami. 

Ide o najmodernejší kúpeľný komplex v Maďarsku a okrem bazénov a atrakcií môžete zájsť aj do sauny alebo na masáž. V tomto meste nájdete kúpalísk viacero ako napríklad kúpalisko Parkfürdő, ktoré vyniká perfektnými službami, detskými bazénmi, vodopádom ale aj plavárňou. Nechýba tu ani detské ihrisko, možnosť zahrať si plážový futbal alebo si pozrieť bábkové divadlo a veľa ďalšieho.

 • Cena vstupného sa pohybuje okolo 18 euro pre dospelých. Deti a dôchodcovia majú zľavu. Rodinné vstupné vás vyjde lacnejšie. Dvaja dospelí a jedno dieťa si môžu zakúpiť rodinnú vstupenku, ktorej cena sa pohybuje do 37 euro.
 • Keďže sa aquapark nachádza v 7 najväčšom meste v Maďarsku nájdete tu množstvo hotelov a motelov, kde sa môžete ubytovať.

Aquaticum Debrecén

Pokiaľ plánujete zašiť v lete nezabudnuteľnú dovolenku v Maďarsku v aquaparku navštívte Aquaticum. Vodná plocha s rozlohou viac ako 5700 m2 ponúka množstvo zábavy. Perfektné bazény, špeciálne atrakcie a aj zaujímavé vodné parky ponúkajú oddych a relax pre všetkých. 

Je jedno či dovolenku radi trávite aktívne, alebo si chcete len poleňošiť a užiť si oddych v Aquaticum si každý nájde niečo pre seba. Ak si chcete užiť tropické počasie, palmy a priezračnú vodu stačí len zavítať do časti Aquaticum Mediterrán kde si môžete ľahnúť na pláž. Nájdete tu aj termálne kúpalisko, saunový svet, masáže a wellness.

 • Celodenné vstupné do zážitkového aquaparku s plážou je okolo 10 euro. Vstupné na termálne kúpalisko stojí okolo 7 euro. Výhodné sú kombinované lístky, kedy si môžete dopriať ako pobyt v aquaparku tak aj saunu 
 • Ubytovať sa môžete priamo v areály aquaparku. Priamo v hoteli sa usporadúva množstvo zábavných podujatí a programov a nechýba ani služba na opatrovanie detí. 

Aquapark Annagora

Obľúbeným a aj vyhľadávaným aquaparkom v Maďarsku pri Balatóne je Annagora. V areály parku sa nachádza množstvo vonkajších ale aj vnútorných bazénov. Vonkajší bazén s vlnobitím je druhým najväčším bazénom s touto atrakciou v krajine. Vlnobitie sa spúšťa každú hodinu. 

Vlnobitie si môžu vychutnať aj deti v detskom bazéne. Zábavy a smiechu si tu užijete naozaj veľa. Množstvo šmykľaviek a toboganov (kamikadze alebo turbo tobogan) , divoká rieka ale aj pomalá rieky,… na čo máte chuť to tu nájdete. Ak bude vonku  nepriaznivé počasie môžete zájsť na wellness, masáž alebo si užiť vnútorné bazény. Priamo v areály sa môžete aj občerstviť, nájdete tu reštaurácie, obchody, bary či palacinkáreň. 

 • Celodenný lístok so vstupom do celého areálu vás bude stáť okolo 22 euro. Študenti, dôchodcovia a deti od 3 do 10 rokov majú zľavu.
 • Ubytovanie priamo v areály aquaparku Annagora nie je. V okolí ale nájdete množstvo hotelov kde sa môžete ubytovať.

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Ak hľadáte aquapark v Maďarsku blízko Košíc môžete zavítať do Miskolca, čo je cca 2 hodinky autom. Aj keď to nie je úplne blízko hraníc cestu určite neoľutujete. Jaskynné kúpele známe už od 16.storočia si chodia užívať ľudia z celého sveta. 

Priamo v jaskyni sa nachádza 6 bazénov z toho sú dva bazény s termálnou vodou. Bazén v jaskyni je dostatočná atrakcia, ale tu ich nájdete viac. Mimo jaskyne sa nachádza ďalších 6 bazénov, z toho 3 detské. Tu nájdete množstvo vodných atrakcií, zážitkový bazén a môžete si zaplávať aj v mušľovom bazéne. 

 • Cena celodenného vstupného sa pohybuje okolo 7,50 eura. Deti do 4 rokov majú vstup zadarmo.  Kúpiť si môžete aj lístok na 4 hodiny. Kúpele ponúkajú aj rodinné vstupné a aj nočné kúpanie.
 • Priamo v areály ubytovanie nenájdete ale množstvo hotelov v meste ponúka ako súčasť pobytu aj vstup do jaskynných kúpeľov. Okrem ubytovania si tak zaplatíte aj vstup do kúpeľov.

Termálne kúpele Eger

Maďarsko je krajinou s množstvom termálnych prameňov, preto takmer v každom aquaparku nájdete aj bazény s termálnou vodou. Inak tomu nie je ani v prípade kúpeľov Eger. Termálne kúpalisko je v prevádzke celoročne. V plaveckom bazéne sa uskutočňujú aj plavecké súťaže. V detskom bazéne s vodným hradom a ďalšími atrakciami sa zabavia deti. Termálne kúpalisko je obklopené parkom s chránenými stromami. Tu si určite oddýchnete a zrelaxujete počas celého roka. 

 • Cena vstupného pre dospelú osobu sa pohybuje okolo 7 euro. Študenti a deti nad 4 roky majú zľavu. 
 • Priamo v areály ubytovanie nenájdete ale v meste nájdete množstvo hotelov a ubytovní kde sa môžete ubytovať.

Termálne kúpalisko Gyémánt Tatabánya

Neďaleko Komároma nájdete ďalšie termálne kúpalisko s množstvom atrakcií. Kúpalisko Gyémánt Tatabánya sa nachádza len cca 90 minút autom z Bratislavy. Nájdete tu vonkajšie aj vnútorné bazény. Vonkajšie sú otvorené len v letnom období ale vo vnútorných bazénoch si môžete zaplávať počas celého roka. Celkovo tu je sedem krytých a päť vonkajších bazénov s toboganmi a šmykľavkami. 

Deti sa môžu vyšantiť v detských zážitkových bazénoch. Bazén pre najmenšie deti má hĺbku len 20 cm. Dospelým ľuďom kúpanie spríjemňuje obrovský projektor na ktorom sa premietajú videá, príbehy, hudba ale aj športové udalosti. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 30 do 38°C. Okrem kúpania a šantenia vo vode sa môžu deti hrať na detskom ihrisku a dospelí si môžu dopriať masáž alebo saunu. Priamo v areály kúpaliska Gyémánt Tatabánya nájdete aj reštaurácie.

 • Vstupné pre dospelých na celý deň sa pohybuje okolo 12,50 eura. Študenti a dôchodcovia majú zľavu. Pokiaľ plánujete navštíviť kúpele s celou rodinou určite si zakúpte rodinnú vstupenku (dvaja dospelí a jedno dieťa) – v tomto prípade zaplatíte za vstupné len cca 17 euro.
 • Priamo v areály kúpeľov sa neubytujete ale 2-3 minúty pešej chôdze od kúpaliska nájdete Sport Hotel, kde sa môžete ubytovať. Do aquaparku to budete mať naozaj blízko.

Mosonmagyaróvár

Na juhozápade Maďarska, len kúsok od známeho Győru, sa skrýva malebné mesto Mosonmagyaróvár, ktoré je pravou perličkou pre milovníkov termálnych kúpeľov. Mosonmagyaróvár je domovom jedných z najtradičnejších maďarských termálov, kde sa úspešne liečia rôzne zdravotné problémy, od lumbaga, deformít až po Bechterevovu chorobu. Kúpele sú obľúbeným miestom nielen pre pacientov hľadajúcich liečbu, ale aj pre športovcov, ktorí si tu prídu regenerovať svaly a kosti po náročných ortopedických zákrokoch.

Po nedávnej rekonštrukcii si aquapark Mosonmagyaróvár môže byť hrdý na to, že disponuje piatou najliečivejšou vodou v Európe. Táto voda, s teplotou od 27 do 38 °C, je zárukou nielen terapeutického účinku, ale aj príjemného relaxu pre rekreačných návštevníkov. S rozlohou hlavného bazéna dosahujúcej 666 metrov štvorcových a hĺbkou 1,5 metra ponúka aquapark Mosonmagyaróvár dostatok priestoru pre vodné radovánky a odpočinok.

 • Aquapark Mosonmagyaróvár je taktiež známy svojím prívetivým vstupným. Dospelí návštevníci tu za celodenný pobyt zaplatia symbolickú sumu, čo robí z tohto miesta ideálne riešenie pre rodiny či skupiny priateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupnú možnosť oddychu a zábavy v príjemnom termálnom prostredí.

Bükfürdő

V srdci malého mestečka Bük, len kúsok od maďarsko-rakúskych hraníc, sa ukrýva skutočný poklad pre milovníkov termálnych kúpeľov – aquapark Bükfürdő. Tento nový aquapark v Maďarsku je známy svojou špecializáciou na liečbu pohybového aparátu, ponúkajúc širokú škálu procedúr a terapií vrátane moderného DEXA testu, ktorý odhaľuje riziko osteoporózy a iných ochorení pohybového aparátu v ich zárodku.

Aquapark Bükfürdő je ideálnym miestom pre dovolenku v Maďarsku s dôrazom na zdravie a relaxáciu. Aj keď sa zariadenie zameriava skôr na staršiu klientelu, nájde tu zábavu a pohodu celá rodina. Súčasťou aquaparku je aj Bazén štyroch ročných období a obľúbený bazén Acapulco, kde si návštevníci môžu užiť atrakcie ako vlnobitie alebo zoskokový záliv. Teplota vody v termáloch Bükfürdő dosahuje až príjemných 39 °C, čo je zárukou dokonalého relaxu a uvoľnenia.

Aquapark Bükfürdő ponúka nielen výnimočné liečebné procedúry, ale aj možnosti pre rekreačných návštevníkov, ktorí hľadajú oddych a zábavu.

 • Cena celodenného lískta je niečo okolo 15 eur.

Győr: Oáza relaxu a zdravia

Nachádzajúc sa na idylickom polostrove, kde sa stretávajú vody Mošonského Dunaja a rieky Rába, termálne kúpele Rába Quelle ponúkajú nezabudnuteľný výhľad na starobylé mesto Győr. Vykročte na cestu relaxácie a zdravia v prostredí, kde príroda a moderná starostlivosť idú ruka v ruke.

Voda s teplotou 65 °C, ktorá sa objavuje priamo z hĺbky 2000 metrov, bola v roku 1978 uznaná za liečivú. Táto voda je bohatá na hydrogénuhličitany a chloridy, a zároveň obsahuje významné množstvo metakremičitej kyseliny. S obsahom jódu prevyšujúcim bežné normy, je voda ideálna pre jodové terapie. Súhrn rozpustených minerálov dosahuje až 2177 mg/l.

Kúpele Rába Quelle zastrešujú široké spektrum liečebných a wellness služieb, ktoré sú na špičkovej úrovni a vyhovujú najnáročnejším požiadavkám na medicínsku a wellness starostlivosť.

Toto miesto je navrhnuté tak, aby poskytovalo útočisko pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Objavíte tu deväť vonkajších a vnútorných bazénov s liečebnými a relaxačnými vlastnosťami, dve tobogany, detský bazénik s plytkou vodou a ihrisko pre najmenších. Navyše, vodopádový bazén pridáva do ponuky atrakcie ako gejzíry, masáže v leže, vodný bar, tryskové masáže a oddychové zóny s lavičkami.

 • Základné vstupenky: Dospelý celodenný lístok stojí približne 18,65 €, zatiaľ čo s RQ Győr klubovou kartou je cena 14,86 €. Pre deti do 18 rokov a dôchodcov je cena 14,86 €, s klubovou kartou potom 11,89 €. Registrovaný lístok pre deti vo veku 0-3 roky je za 1,35 €. Rodinný lístok (2 dospelí + 1 dieťa pod 18 rokov) vyjde na 47,03 € a doplnok k rodinnému lístku pre každé ďalšie dieťa pod 18 rokov je 11,89 €.

 • Saunový svet: Vstup do saunového sveta, ktorý vyžaduje platný vstup do kúpeľov, stojí 8,11 €. Jednorazová sauna séance je za 4,05 € a trojica saunových séancí vyjde na 10,81 €. Vklad za dve sauna uteráky je 10,81 €. Exkluzívna sauna RQ Rouge (3 hodiny, max. 10 osôb) stojí približne 405,41 €.

David719
David719
Articles: 3

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *