Najlepšie aquaparky v Rakúsku 2024! Top servis! Blízko hraníc

Aquaparky sa tešia veľkej obľube nie len u nás ale aj v susednom Rakúsku. Ak rozmýšľate kam si najbližší víkend zájdete a akú vodnú atrakciu využijete pripravili sme pre vás zoznam najobľúbenejších a najzaujímavejších aquaparkov v Rakúsku

Nájdete tu rakúske aquaparky blízko hraníc, pár kilometrov od Bratislavy ale aj termálne kúpele s atrakciami s výhľadom na vrcholky Álp. Tak čo, ktorý z aquaparkov v Rakúsku pôjdete vyskúšať?

Pozrite si aj náš zoznam najlepších aquaparkov v Poľsku.

Aquapark Cabrio – Therme

Aquapark Cabrio – Therme

Ak máte radi teplo, pieskové pláže a palmy nemusíte ísť na dovolenku k moru. V Bad Schallerbachu nájdete termálne kúpele a aquapark EurothermenResort. Nachádza sa v tesnej blízkosti vyššie spomínaného aquaparku. Tu na vás čaká trochu iný zážitok. 

Kúpanie pod šírim nebom si užijete len keď je pekne. Ak sa ale rozprší zatiahne sa sklená kupola a vy môžete pokračovať. Celé kúpele sú zariadené v stredomorskom štýle s palmami a plážami. Nachádza sa tu aj 6 metrov vysoké morské akvárium s jaskyňou. Sírová termálna voda je dobrá na kĺby a okrem kúpania si môžete dopriať aj saunu, masáže alebo si zacvičiť.

 • Cena celodenného vstupného je pre deti od 16 rokov a dospelých 34 euro (35,50 cez víkend). Ak ste držiteľom karty Bratislava Family Pass je vstup pre tretie a Ďalšie deti v rodine zadarmo.
 • Ubytovať sa môžete v hotely Paradiso, ktorý sa nachádza blízko kúpeľov.

Aquapark Aquapulco

Ak máte radi svet pirátov aquapark Aquapulco bude presne pre vás. V tomto aquaparku sa točí všetko okolo pirátov. Veľa zábavy si tu užijú hlavne deti, ktoré tu nájdu množstvo vodných atrakcií, dobrodružné chodníky, vodné delá a pirátska zátoka. 

Ak vás omrzí voda a atrakcie môžete si zájsť do 5D kina alebo sa spustiť na jednom z 9 toboganov a šmykľaviek. Niektoré z nich sú len pre odvážnych, dosahujú dĺžku aj 100 metrov. A keďže sa v niektorých toboganoch aj fotí budete mať nezabudnuteľnú spomienku v podobe fotky.

 • Vstupné pre dospelú osobu vás v tomto aquaparku bude stáť maximálne 28,50 euro. Počas týždňa je cena lístku nižšia. Deti od 1 roka až po 16 majú zľavu. 
 • Ak si chcete užiť všetky atrakcie za jeden deň to nestihnete. Priamo v areály aquaparku sa nachádza hotel Paradiso. Nemusíte z areálu ani vychádzať a môžete si všetky atrakcie užívať do večera.

Bergbad Hainburg

Ak hľadáte aquapark v Rakúsku pri Bratislave zavítajte na kúpalisko Bergbad. Nachádza sa len 15 km od Bratislavy. Nájdete tu solárne vyhrievaný 50 metrový bazén, tobogan a skokanské veže v rôznych výškach

Nechýba ani udržiavaný trávnik a množstvo stánkov s občerstveným kde môžete doplniť energiu po kúpaní. Pre deti tu je detský bazén s vodou po členky a malou šmykľavkou. Môžete si tu zahrať ping pong, minigolf, plážový volejbal alebo tenis.

 • Za vstup na kúpalisko na celý deň zaplatíte 7 euro. Dôchodcovia, študenti a deti od 15 rokov majú vstupné len sa 5 euro. 

Kúpele Sonnentherme

Kúpele Sonnentherme sa nachádzajú v Lutzmannsburgu a cesta z Bratislavy je trochu dlhšia, viac ako 1,5 hodiny. Pokiaľ ale túto cestu absolvujete dostanete sa do aquaparku na vysokej úrovni kde si môžete užiť zábavu počas celého roka. Na svoje si tu príde celá rodina a nájdete tu aj programy pre malé bábätká a aj tehotné ženy. Špeciálny bazén pre bábätká ale aj staršie deti, množstvo šmykľaviek a toboganov nie sú všetky atrakcie, ktoré si tu užijete. Sauna a masáž pre bábätká, vnútorné aj vonkajšie bazény, 5D kino, saunový svet, rôzne masáže a aj soláriá. Ak zavítate do tohto aquaparku nájdete tu všetko na čo si pomyslíte.

Pre väčšie súkromie sa tu nachádzajú aj rodinné hniezda, kde si môžete oddýchnuť s celou rodinou. Každú chvíľu sa v aquaparku konajú rôzne akcie pre batoľatá, deti ale aj dospelých. 

 • Celodenné vstupné stojí cca 37 euro, deti do 6 rokov majú vstup za polovicu. Staršie deti bude vstupenka do vodného parku stáť 25,50.  Zakúpiť si môžete aj lacnejší 4 – hodinový lístok. 
 • V areály aquaparku sa nachádza 5 hotelov, napríklad hotel Sonnenpark, v ktorých sa môžete bez problémov ubytovať. Hotely sú s aquaparkom prepojené podzemnou chodbou. Na ubytovanie môžete využiť aj chatky v areály aquaparku, ktoré sú stvorené na ideálnu rodinnú dovolenku.

Therme Wien

Aquapark v Rakúsku pri Viedni? Čo poviete na aquapark priamo vo Viedni? Therme Wien je aquapark, v ktorom si môžete oddýchnuť a relaxovať ale aj športovať. Je rozdelený do viacerých oblastí. 

Môžete si zájsť do termálnych kúpeľov, dopriať si saunu alebo termálnu masáž. Nájdete tu aj rôzne atrakcie ako šmykľavky (najdlhšia má viac ako 100m) tobogany, skalnú stenu alebo môžete splaviť divokú rieku. Nechýba ani bazén pre batoľatá, ktorého hĺbka je 30 cm.  

 • Lístok si môžete kúpiť do konkrétnej oblasti aquaparku. Cena celodenného lístka do termálnych kúpeľov vás vyjde na 29 euro. 
 • Ubytovanie v kúpeľoch nie je ale keďže sa nachádzajú priamo vo Viedni môžete sa ubytovať v ktoromkoľvek hotely v meste a užiť si aj prechádzky po Viedni.

Grimming Therme

Grimming Therme je názov termálnych kúpeľov a aquaparku, kde si dobre oddýchnete pri pohľade na vrcholky Álp. V kúpeľoch sú tri vnútorné a štyri vonkajšie bazény. O zábavu sa postarajú obrovské šmýkačky a tobogány

Detský bazén je súčasťou detskej zóny, v ktorej je aj veľa priestoru na hranie. Kúpele sú rozdelené do 5 podlaží a na každom si môžete dopriať iný typ relaxu ako sauna, masáže alebo wellness

 • Celodenné vstupné do aquaparku a kúpeľov vás bude stáť cca 27 euro. Ak sa rozhodnete pre masáže musíte si ich priplatiť. 
 • Ubytovať sa môžete v hotely, ktorý je priamo prepojený s kúpeľmi. 

Therme St. Kathrein

Termálne kúpele v Korutánsku si môžete užiť v kúpeľoch St. Kathrein. Ide o novozrekonštruované kúpele s termálnou vodou, ktorá má teplotu 32°C. Voda je vhosná hlavne na liečbu reumy a bolesti kĺbov. Môžete si tu zacvičiť vodnú gymnastiku ale nájdete tu aj rôzne vodné atrakcie. 

Vonkajšie a vnútorné bazény, šmykľavky či jacuzzi …. Zábavu pri kúpaní si tu užije celá rodina. Zažite pocit beztiaže vo vírivkách alebo si doprajte masáž či saunu. Súčasťou kúpeľov je aj kozmetické štúdio, reštaurácia a cukráreň.

 • Celodenný lístok do kúpeľov stojí 28 euro pre dospelého človeka. Deti majú zľavu. Pokiaľ si chcete dopriať len masáž alebo saunu môžete si kúpiť lístky len na konkrétne procedúry.

Aquapark Karntentherme

V Korutánsku ešte chvíľu zostaneme. Aquapark Karntentherme sa nachádza v meste Villach, ktoré leží na tektonickom zlome a pramení tu niekoľko liečivých prameňov. Kúpele majú rozlohu viac ako 11 000 metrov štvorcových a nájdete tu asi všetko čo od aquaparkov očakávate

Môžete si tu zacvičiť, nájdete tu posilňovňu a v SPA môžete relaxovať. Deti ale aj dospelí sa môžu vyšantiť na toboganoch a šmykľavkách, môžete tu zažiť sily prírody v meteorologickej veži či započúvať sa do zvukových efektov jaskyne. Ak vám bude príliš teplo môžete sa schladiť v komore s teplotou -110°C. Batoľatá a malé deti tu nájdu bazény určené len im a nechýba ani kurz plávania pre bábätká.

 • Celodenný lístok do kúpeľov vás bude stáť cca 30 euro. Deti a študenti majú zľavu. Výhodný je rodinný lístok, kde vás cena lístka pre jednu dospelú osobu vyjde na 26 euro. Môžete si zakúpiť aj lístok do kúpeľov a sauny alebo na pár hodín, či na večerné kúpanie. 
 • Priamo v areály sa neubytujete, ale kúpele majú s niektorými hotelmi v okolí spoluprácu. Ak sa v hoteli ubytujete súčasťou ceny za nocľah je aj vstupné do kúpeľov. 

Area 47 – Tirol

Ak hľadáte netradičné zážitky a aquapark, ktorý je v úzkom kontakte s prírodou, aquapark Area 47 v Tirolsku by mal byť vašou prvou voľbou. Nachádza sa pri meste Ötzal-Bahnhof, len 40 km východne od Innsbrucku, a ponúka vám možnosť vychutnať si vodné radovánky priamo v náručí prírody. Tento aquapark je zasadený do malebného prostredia pri rieke Ötzaler Ache, obklopený hustými lesmi a rozeklanými skalami, čo mu dodáva jedinečný charakter.

Area 47 nie je len obyčajný aquapark. Aj keď sa nemôže pýšiť obrovskou rozlohou, disponuje štýlom a atrakciami, ktoré sú šité na mieru hlavne dospelým dobrodruhom. Vnútri aquaparku nájdete jedinečný vodný skokanský mostík, ktorý sa vypína do výšky 17 metrov a je akousi dominou tohto miesta. Pre milovníkov adrenalínu tu je obrovský nafukovací „blob“, vodná pontónová prekážková dráha Splash Track, a samozrejme, nesmie chýbať ani zvlnený tobogan.

Okrem vodných radovánok Area 47 ponúka široké spektrum aktivít, ktoré si môžete užiť na suchu. Lanové parky, bungee jumping, lezecké steny, visuté mosty a možnosti raftingu na divokých perejách rieky sú len zlomkom toho, čo tu na vás čaká. Nech už máte radi akúkoľvek formu dobrodružstva, nájdete tu niečo pre seba.

 • Ubytovanie je možné priamo v areáli aquaparku v útulných drevených apartmánoch s bezplatným parkovaním, čo umožňuje návštevníkom plne sa ponoriť do atmosféry tohto miesta bez obáv, kde nechajú svoje auto. Ak hľadáte ubytovanie s príchuťou prírody a dobrodružstva, Area 47 vám ponúka ideálne miesto na odpočinok po dni plnom zábavy.

Loipersdorf Spa

Kúpele Loipersdorf Spa sú synonymom pre dokonalý relax a pohodu v srdci Rakúska. Ak hľadáte miesto, kde načerpáte novú energiu a zároveň si doprajete luxusný oddych, kúpele Loipersdorf Spa sú tou pravou voľbou. Nachádzajú sa v idylickom prostredí, obklopené zelenými kopčekmi a čistou prírodou, čo pridáva na ich exkluzivite a pôvabe.

Jednou z hlavných atrakcií kúpeľov Loipersdorf Spa je ich rozsiahla termálna oblasť. Teplá minerálna voda, ktorá sa tu nachádza, je známa svojimi liečivými účinkami na telo a myseľ. Návštevníci si tu môžu vybrať z rôznych bazénov, víriviek a saunových svetov, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu relaxáciu a regeneráciu.

Pre milovníkov aktívneho oddychu ponúkajú kúpele Loipersdorf Spa širokú paletu športových aktivít. Či už ide o aqua fitness, joga lekcie, alebo len príjemné prechádzky po okolí, každý si tu príde na svoje. Kúpeľný areál je tiež vybavený moderným fitnescentrom, kde si môžete udržať kondíciu aj počas dovolenky.

Neprehliadnuteľnou súčasťou kúpeľov Loipersdorf Spa je ich wellness centrum. Ponúka široký výber masáží, kozmetických a terapeutických procedúr, ktoré sú perfektným doplnkom k vášmu pobytu. Profesionálny personál vám pomôže vybrať procedúry na mieru vašim potrebám, aby ste sa cítili omladení a plní energie.

 • Ubytovacie možnosti v kúpeľoch Loipersdorf Spa sú na vysokom štandarde. Hostia môžu vyberať medzi rôznymi typmi ubytovania, od luxusných hotelových izieb až po útulné apartmány. Všetko je zamerané na to, aby váš pobyt bol čo najpohodlnejší a nezabudnuteľný.

Therme Laa

Ak túžite po úniku z každodennej rutiny a hľadáte miesto, kde sa môžete úplne odreagovať a zrelaxovať, aquapark Therme Laa je tou pravou oázou pokoja a zdravia.

Voda tu má blahodárne účinky na celý organizmus, od kardiovaskulárnych chorôb, cez problémy s pohybovým aparátom, až po neurologické ťažkosti a ochorenia očí. Návštevníci majú na výber z rôznych druhov bazénov, vrátane termálnych, ozdravných, relaxačných, ako aj soľných a športových bazénov. Nechýba ani atraktívny členitý tobogán, ktorý dodáva aquaparku pravý aquaparkový rozmer.

Wellness centrum v Therme Laa je vrcholom relaxácie, ponúkajúce sauny, vírivky a relaxačné zóny. Pre rodiny s deťmi je pripravená rodinná sauna, kde sa môžu spoločne uvolniť a užívať si bezpečné prostredie. Či už hľadáte miesto pre relax, liečbu alebo zábavu, Therme Laa uspokojí potreby každého návštevníka.

 • Pre tých, ktorí si chcú pobyt ešte viac spríjemniť, ponúka aquapark možnosť ubytovania priamo v areáli. Hotel Therme Laa – Hotel & Silent Spa poskytuje svojim hosťom nielen pohodlné ubytovanie, ale aj voľný vstup do aquaparku a kúpeľov. Za príplatok je k dispozícii vstup do exkluzívneho wellness centra Silent Spa, kde nájdete ešte väčší pokoj a súkromie.
Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka a hlavne hrdá Slovenka, ktorá miluje cestovanie, spoznávanie nového a objavovanie nepoznaného.

Articles: 34

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *