Najlepšie aquaparky na Slovensku! TOP 10, ktoré musíte navštíviť

Leto je za dverami a ak práve rozmýšľate kde budete tráviť letné horúčavy máme pre vás pár tipov. Kúpaliská a aquaparky sú najlepším miestom na trávenie teplých letných dní. A na Slovensku ich nájdete množstvo. Či sa už rozhodnete stráviť v aquaparku pár hodín, alebo sa rozhodnete stráviť tu dovolenku je len na vás. Isté je, že si užijete veľa zábavy a poriadne si oddýchnete.

Vodné parky, vodné svety alebo aquaparky sú ideálnym miestom kde sa môže zabaviť celá rodina. Ktoré sú však najlepšie aquaparky na Slovensku? Aký majú cenník a čo všetko ponúkajú?

Schladiť sa môžete v bazénoch, opáliť na lehátku, zábavu si užiť na toboganoch alebo si dopriať masáž či saunu. Vybavenie a aj ponuky služieb aquaparkov na Slovensku sa líšia. V niektorých aquaparkoch si môžete užiť aj v zime. Termálna voda v bazénoch priaznivo vplýva aj na zdravie a zlepšuje náladu v chladnom počasí. 

Pozrite si aj naše články na tie najlepšie aquaparky v Poľsku a aj aquaparky v Rakúsku.

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová

Bešeňová je jedným z najznámejších aquaparkov na Slovensku. Nájdete tu celkovo 16 bazénov, ktoré sú v interiéry aj exteriéry. Na svoje si tu prídu deti aj dospelý. Nechýbajú tu detské bazény, bazéna s termálnou vodou, plavecký bazén ale aj divoká rieky, ktorú môžete splaviť na nafukovacích raftoch. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26 do 36°C.

Okrem toho vo vodnom parku Bešeňová je aj prekážková vodná dráha, vodná sopka, množstvo toboganov a šmykľaviek a ďalších atrakcií. Pre rodiny s deťmi je tu aj kontaktná minizoo, kde si môžete zvieratká pohladkať. Môžete si tu dopriať masáže alebo v saunovom dome saunu aj so saunovým rituálom.

 • Cena lístkov do aquaparku je pre dospelého človeka na celý deň 33 euro. Ak si chcete dať aj saunu budete si musieť 20 euro priplatiť. Deti a dôchodcovia majú zľavu. Ak si ale lístok zakúpite online budete ho mať o 2 eurá lacnejší.
 • Ubytovať sa môžete priamo v areály vodného parku. Hotely Galeria Thermal, Bešeňová a Akvamarín majú v cene pobytu zahrnutý aj vstup do vodného parku.

Aquapark Tatralandia

V okrese Liptovský Mikuláš pod Tatrami sa nachádza ďalší vyhľadávaný aquapark Tatralandia. V letnej sezóne majú návštevníci k dispozícii 14 bazénov s čírou, termálnou alebo aj morskou vodou. Ak sem zavítate určite zájdite aj do haly Tropical Paradise, kde teplota neklesne nikdy pod 30°C, takže sem môžete zavítať aj v treskúcej zime. Karibik Kid Island je zas zóna určená hlavne deťom. Zóna je rozdelená na dve časti, v jednej sú bazény (aj pre najmenšie deti) a v druhej zas zábava a relax. V lete máte k dispozícii 28 toboganov a šmykľaviek, počas celého roka (aj v zime) 6. 

Aquapark Tatralandia ponúka aj oddych a relax. V Keltskom saunovom svete môžete zregenerovať telo a relax si užiť pri masážach, zábaloch alebo kúpeľoch. 

 • Celodenné vstupné pre dospelú osobu je 33 euro. Deti do 6 rokov zaplatia 23 euro a staršie deti a dôchodcovia 27 euro. Počas týždňa je vstupné lacnejšie. Ak si zakúpite lístky prostredníctvom Gopass budete platiť o 3 eurá menej.
 • Ubytovať sa môžete v komplexe Holiday Village Tatralandia priamo v areály vodného parku.

Aquapark Senec

Veľa zábavy a aj vody si môžete užiť aj v Aquaparku Senec. V letnej sezóne máte k dispozícii 11 bazénov, počas zimy len 6, v ktorých je voda z vrtu s teplotou od 28 do 38°C

V aquaparku Senec nájdete aj množstvo atrakcií ako tobogany, takmer s kolmým pádom, tak aj množstvo rôznych šmykľaviek, ihrísk a detských kútikov. Pravý relax zažijete ak sa necháte na nafukovačke unášať pomalým prúdom. Nechýbajú ani masáže, wellness alebo si môžete dopriať detoxikačné omladzujúce ošetrenie.

 • Celodenné vstupné do aquaparku vás bude stáť do 27 euro. Deti a seniori majú vstupné lacnejšie. Môžete si zakúpiť aj lístok do vodného parku pár hodín.
 • Ubytovať sa môžete v hotely Senec, ktorý je v areály vodného parku. Rodičia si tu môžu oddýchnuť a pre deti je tu pripravený aj program.

AquaCity Poprad

Aquapark AquaCity Poprad je obľpbeným miestom zábavy a oddychu. V tomto vodnom parku je 14 interiérových a aj exteriérových bazénov v ktorých je termálna a ohrievaná voda. Voda má teplotu od 28 do 38°C.

O zábavu tu nie je núdza. Nájdete tu tobogany a šmykľavky a celkovo 350 vodných atrakcií pre deti aj dospelých. V areály aquaparku sa organizujú aj rôzne show. Zaujímavosťou je chromoterapia, kde sa využíva sila termálnej vody a farieb. Ak chcete vedieť aké to je chodiť po vode môžete skúsiť aquazorbing, môžete si užiť 3D laserovú show alebo si oddýchnuť v saune. Dospelí určite využijú aj masáže, muzikoterapiu alebo môžete navštíviť kliniku krásy.

 • Celodenný lístok do aquaparku pre dospelého človeka stojí 28 euro. A si kúpite lístok online vyjde vás 23 euro. Deti, študenti a seniori majú zľavu. Rodiny s deťmi môžu využiť možnosť kúpiť si rodinný lístok (3 osoby) za 65 euro
 • Ubytovanie nájdete v hotely v areály aquaparku ale môžete sa ubytovať aj v hoteloch, ktoré sa nachádzajú v meste.

Aqualand Banská Bystrica

Aqualand sa nachádza v strede Slovenska v Banskej Bystrici. Aquapark má 6 bazénov (1500 m2 vodnej plochy) vrátane detského a detského relaxačného bazéna, plaveckého bazéna a množstvom vodných atrakcií. 

Tobogany s dĺžkou 60 m, šmykľavky (50 m), vodné hojdačky, katapult, lezecké steny,… a o všetko vo vode. Nájdete tu aj jazero a minerálny bazén a aj ihriská kde si môžete zahrať futbal, plážový volejbal alebo bedminton. Priamo v areály nájdete aj stánky s občerstvením.

 • Celodenné vstupné vás vyjde na 9 euro. Deti do 14 rokov zaplatia len 6,50 a deti do 5 rokov 2 eurá. Dôchodcovia a aj študenti majú zľavu.
 • V areály aquaparku sa nachádza hotel, v ktorom sa môžete ubytovať. Ak vám v aquaparku chýbali wellnes, masáže alebo sauna nájdete ich v tomto hoteli.

Aquapark Trnava

5 bazénov, 8 sáun, 2 vírivky a aj 2 togobany – to všetko nájdete v aquaparku Trnava. Pre deti je tu detský bazén so zvieratkami a dospelí si môžu oddýchnuť pri masáži, vo vodnom bare s vodopádom alebo vnútornej vírivke s výhľadom. Zábavy si tu užijete ale viac, divoká rieky alebo vodná hojdačka sú len časťou atrakcií, ktoré tu nájdete. 

 • Lístok do aquaparku na celý deň stojí 26 euro pre dospelú osobu. Deti do 5 rokov majú vstup zadarmo. Zakúpiť si ale môžete aj lístok na 3,2 alebo 1 hodinu. Výhodné sú aj rodinné lístky, ktoré vás budú stáť od 51,20 euro (1 dospelý + 2 deti) až po 72 euro (2 dospelí + 2 deti).
 • Priamo v areály sa neubytujete ale v meste Trnava nájdete množstvo hotelov, kde sa môžete ubytovať.

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Spa & Aquapark Turčianske Teplice ponúka oddych, relax a zábavu pre celú rodinu. V bazénoch sa nachádza termálna voda s teplotou do 35°C. Deti si užijú zábavu v detskom bazéne a môžu sa vyšantiť na šmykľavkách a toboganoch. 

Práve tobogany sú v tomto aquaparku atrakciou, ktorú by ste nemali vynechať. Kamikadze tobogan má dĺžku 47 m a strmý sklon. Jazda v Movie tobogane je zas spestrená premietaním morských zvieratiek. Ak túžite po relaxe a oddychu nájdete ho v saune alebo na masáži. 

 • Celodenné vstupné do celého areálu aquaparku vás bude stáť 25 euro. Deti od 6 do 15 rokov zaplatia len 15 euro. Mladšie deti majú vstup zadarmo.
 • Ubytovať sa môžete v niekoľkých hoteloch v areály alebo blízko kúpeľov. Či dáte prednosť luxusnému, štýlovému alebo modernému ubytovaniu je len na vás.

Thermalpark Dunajská Streda

V tomto aquaparku nájde 10 vonkajších aj vnútorných bazénov vrátane detských, wellnes bazéna, rekreačného a aj talianskeho bazény s vírivkou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 28 do 39°C. Nájdete tu zážitkový bazén, tobogany, šmykľavky a aj športové ihriská. 

Ak budete mať chuť na relax môžete zájsť na masáže, do sauny, do soľnej kabíny, vyskúšať bankovanie, oxygenoterapiu, … v ponuke aquaparku nájdete možností na relax a oddych viacero. A masáž môžete ísť aj s deťmi. Masáže pre deti sú vhodné na uvoľnenie svalov chrbta, ktorý je často preťažovaný ťažkými školskými aktovkami.

 • Celodenné vstupné je 16 euro, počas týždňa len 14 euro pre dospelú osobu. Deti, študenti a seniori majú zľavu. Za celodenný rodinný lístok zaplatíte 38 euro.
 • Ubytovať sa môžete v hoteli priamo v areáli vodného parku. Hostia majú neobmedzený vstup do všetkých bazénov.

Holidaypark Kováčová

V srdci kúpeľného mesta Kováčová sa nachádza nový, inovatívny Kováčová Aquapark. Tento moderný areál bol postavený na historickom mieste, ktoré od roku 1969 slúžilo ako obľúbené kúpalisko známe svojím pohostinným prostredím a kvalitnými službami. Dnes Kováčová Aquapark predstavuje spojenie tradičnej pohody s najnovšími trendmi v oblasti wellness a relaxácie. Návštevníci tu nájdu dokonalé miesto pre oddych a regeneráciu tela v teplých minerálnych vodách, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami.

Bazény s teplotami vody sa pohybujú od príjemných 26°C do teplejších 38°C, čo zabezpečuje komfort pre všetky vekové kategórie a preferencie. Voda je čerpaná z rovnakého prameňa, ktorý zásobuje aj miestne kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum, čím je zaručená jej vysoká kvalita a terapeutické vlastnosti. Areál ponúka širokú paletu vodných atrakcií, vrátane bazénov vybavených modernými hydromasážnymi prvkami, ako sú silné chrliče vody, trysky a vzduchové gejzíry, ktoré prispievajú k celkovému uvoľneniu a relaxácii.

Pre tých, ktorí uprednostňujú aktívnejší spôsob odpočinku, Kováčová Aquapark má pripravené rôzne vodné aktivity. K dispozícii je luxusný whirlpool, ideálny pre pokojné chvíle, ale aj vzrušujúci 60-metrový tobogan, ktorý ponúka nezabudnuteľnú jazdu plnú svetelných a zvukových efektov. Okrem toho areál organizuje lekcie aqua aerobiku a aqua dance, ako aj špecializované programy s fyzioterapeutom a plavecké kurzy pre bábätká, ktoré sú skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s vodným prostredím.

 • Pri nákupe online aspoň jeden deň vopred získate zľavu na celodenný alebo 3-hodinový vstup. Napríklad, celodenný vstup pre trojicu stojí online 40€, oproti 43€ na pokladni, a pre štvoricu je cena online 52€, na pokladni 55€. Podobne, 3-hodinový vstup pre trojicu je online za 35€ a na pokladni za 38€, zatiaľ čo pre štvoricu je cena online aj na pokladni 45€ respektíve 48€.

 • Detský doplatok sa týka rodín s deťmi: za každé ďalšie dieťa do 18 rokov, alebo dieťa nižšie ako 120 cm, je doplatok 1€ pri celodennom vstupe a 10€ alebo 12€ pri 3-hodinovom vstupe pre skupinu štyroch.

Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Thermal Resort Vadaš ponúka kompletné zázemie pre rodinné dovolenky, vrátane ubytovania, športových aktivít a rôznorodých voľnočasových programov, spolu s bohatou gastronomickou ponukou. Vrcholom ponuky sú však atraktívne zážitkové kúpele.

Hlavným ťahákom je bazén Laguna s vlnobitím, ktorý sa rozprestiera na 3800 metroch štvorcových a ponúka vodu s teplotou 30°C. Zážitkový bazén Hviezda má plochu 1350 metrov štvorcových a je ideálny pre tých, ktorí uprednostňujú výnimočné kúpeľné zážitky. Pre milovníkov teplejšej vody sú k dispozícii relaxačné a perlivé bazény. Rodiny s malými deťmi ocenia detský zážitkový bazén o rozlohe 660 metrov štvorcových, vybavený šmýkačkou, vodným delom a zatieneným detským bazénikom.

Na vyznavačov naturizmu čaká oddelené solárium a špeciálny bazén s rozlohou 200 metrov štvorcových.

Samostatné vstupné platí pre toboganový park, kde okrem dvoch 80-metrových toboganov nájdete aj štyri menšie zábavné dráhy. Za príplatok 3 eurá sa návštevníci môžu tešiť na výnimočné zážitky.

Otváracie hodiny sú sezónne diferencované. Od 29. apríla do 31. mája a od 1. do 24. septembra je areál otvorený od 10:00 do 18:00 hod. V letných mesiacoch od 1. júna do 14. augusta sú otváracie hodiny od 09:00 do 20:00 hod., a od 15. do 31. augusta od 09:00 do 19:30 hod. Ranné plávanie je možné od 05:30 do 08:40 hod.

 • Od 1. januára 2024 sa vstupné do krytej plavárne pre dospelých nastavuje na 5,50 € za 4 hodiny, zatiaľ čo deti, seniori a držitelia preukazu ZŤP majú zvýhodnené vstupné 3,00 €. Kombinované vstupné pre plaváreň a saunu je 11,00 € pre dospelých a 8,50 € pre deti a seniorov. Sauna vyžaduje platnú vstupenku na plaváreň, s príplatkom 5,50 €. Ponúkajú sa tiež skupinové vstupy a permanentky so zľavou 5%, a prenájom bazéna či plaveckej dráhy je možný za 90,00 €, resp. 15,00 € na hodinu.

 • V Wellness centre, prístupnom pre hostí neubytovaných v hoteli Thermal*** od rovnakého dátumu, sú vstupné poplatky pre dospelých 11 € za 3 hodiny a 14 € za celodenný vstup, zatiaľ čo deti a seniori platia 6 €, resp. 9 € za 3 hodiny a 8 €, resp. 11 € za celý deň. Držitelia preukazu ZŤP a ich sprievod môžu využiť zvýhodnené tarify. Za každú ďalšiu hodinu nad trojhodinový limit sa účtuje príplatok 1 €. Aj tu sú k dispozícii permanentky s 5% zľavou.

David719
David719
Articles: 3

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *