Rozhľadňa Tábor – atrakcia pre rodiny s deťmi

tabor rozhladna

Rozhľadňa Tábor – obľúbená turistická atrakcia

Uvažujete nad programom na víkend? Vezmite deti a poďte sa prejsť Kysucami. Chvíľu autom, autobusom alebo vlakom, trochu chôdze, zopár schodov, a už sa pred vami rozprestrie nádherný výhľad.

Na vrchu Tábor na vás čaká drevená štvorposchodová rozhľadňa. Rozhľadňa Tábor patrí medzi najmladšie na Slovensku. Postavená bola v roku 2015. Nahradila starú rozhľadňu, ktorá tam stála do konca päťdesiatich rokov, keď les a okolie lesa zasiahla ničivá kalamita. Drevená rozhľadňa slúži nielen pre turistov, ale aj lesníkom a protipožiarnym hliadkam na preventívne monitorovanie lesa.

Rozhľadňa ponúka nádherné výhľady na divokú prírodu. To však nie je všetko. Toto miesto je perfektné aj na rodinný piknik či grilovačku. Pod rozhľadňou sú dva prístrešky s drevenými stolmi a lavicami, neďaleko ohnisko, ktoré vám je plne k dispozícii.

Nádherná príroda ako na dlani

Rozhľadňa stojí v nadmorskej výške 697 m. Má štyri poschodia a celkovú výšku 14 m. Z rozhľadne si užijete nádherné výhľady na Malú Fatru, ktorej dominujú vrchy Veľký Rozsutec a Malý Rozsutec. Vidieť môžete aj Veľký Kriváň, Chleb a Stoh. Z Kysuckej Vrchoviny sa k oblohe týčia Ľadnohora, Malý a Veľký Vreteň, aj Kysuckú Bránu s vrchmi Rochovica a Brodnianka máte ako na dlani. 

vyhlad z rozhladne tabor

Rozhľadňa Tábor – trasa

Hodinová túra začína priamo na železničnej stanici v Kysuckom Novom Meste. Vyberte sa po modrej turistickej trase. Najprv budete chvíľu kráčať po panelovej ceste okolo vodojemu, potom lesným chodníčkom, ktorý vás dovedie priamo k rozhľadni.

Zelená turistická trasa vedie z obce Nesluša. Na prechádzku si vyhraďte hodinu a pol. Túra z Ochodnice trvá približne 1 hodinu a 40 minút.

Rozhľadňa Tábor - parkovanie

Autom môžete zaparkovať na parkovisku pri zdravotnom centre v Kysuckom Novom Meste.

Parkovisko sa nachádza aj na autobusovej stanici železničnej stanici.

Kam v okolí rozhľadne Tábor

Ak vám učaruje pohľad na čarovnú prírodu z výšky, odporúčame navštíviť ďalšie rozhľadne, ktoré sú v Žilinskom kraji, napr. rozhľadňa Divinka, vyhliadková veža Dubeň alebo rozhľadňa na Hladkom vrchu. Dobite si energiu prechádzkou turistickým chodníkom na Veľký Vreteň, kam sa taktiež dostanete priamo z Kysuckého Nového Mesta.

Množstvo zábavy si užijete tiež v zábavnom parku Snowparadise Veľká Rača. Perfektný zážitok ponúka lesná úvraťová železnica vo Vychylovke. Preneste sa do histórie v kaštieli v Radoli alebo navštívte hrad Budatín v Žiline.

Zdroj: Dreamstime

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka a hlavne hrdá Slovenka, ktorá miluje cestovanie, spoznávanie nového a objavovanie nepoznaného.

Articles: 34

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *